שנת המתנות / יובל אברמוביץ'
ראשון, 30 דצמבר 2018

הרשימה הוצאה לאור | 270 עמודים


לפני חמישה ימים, בשעת צהריים, דפק מישהו בדלת. אני בחופשת לידה ולכן ביקורים בשעות צהריים, כשכולם עובדים, הם די מפתיעים. הסתכלתי בעינית וראיתי שליח מחזיק ביד משהו שנראה כמו קופסת שוקולדים. כשפתחתי הוגשה לי קופסה לבנה ולא גדולה במיוחד, החלק העליון היה שקוף והיא הייתה עטופה בסרט אדום. "זה מיובל אברמוביץ'" אמר השליח. "מי?" אמרתי אני. לא כי לא שמעתי אותו או כי אני לא מכירה את השם, פשוט זו הייתה הפתעה שלא ציפיתי לה. נכנסתי לי עם החבילה הביתה. הורדתי את הסרט האדום ופתחתי את הקופסה. בפנים נח לו הספר "שנת המתנות", מלא בקונפטי מנצנץ. בתוך הספר אפילו חיכתה לי הקדשה אישית מיובל. יובל לא מכיר אותי, אני אפילו לא יודעת אם הוא שמע על הבלוג שלי. אני מכירה את השם והספר שלו "הרשימה" גם נמצא אצלי על המדף כבר כמה שנים. אפילו קיבלנו מהגן את אחד מספרי הילדים שלו.

 
ברית עולם / טיארי ג'ונס
שלישי, 11 דצמבר 2018

הוצאת אריה ניר | 349 עמודים | מאנגלית: נעה בן פורת


כשהספר הגיע אלי לא נמשכתי לקרוא אותו. השילוב של השם, העטיפה והסופרלטיבים מאת ברק אובמה על החלק הקדמי לא עשו לי את זה ואפילו קצת הרתיעו אותי. ואז החלטתי שאני צריכה קצת לצאת מהתקיעויות שלי ולנסות משהו אחר. זה היה הספר הכי זמין ליד המיטה ואותו לקחתי ליד. תוך ארבעה ימים סיימתי אותו (ולא מדובר בספר דקיק). מוסר השכל – לעולם אל תגיד לעולם.

 
דג חמקמק / הוקן נסר
חמישי, 06 דצמבר 2018

הוצאת הוצאת הכורסא | 294 עמודים | משוודית: רות שפירא


יאנק מיטר ואווה רינגמר הם בני זוג ומורים באותו התיכון. הם מבלים לילה של שתייה בדירתם ובבוקר למחרת יאנק מתעורר בסלון עם האנג אובר רציני. מרוב ששתה לשוכרה, הוא בכלל לא זוכר מה קרה בלילה. כשהוא מתחיל לחפש את אשתו בדירה, הוא מוצא אותה צפה מתה במימי האמבט. יאנק אמנם אינו זוכר מה קרה אבל הוא סמוך ובטוח שלא הוא רצח את אשתו. האליבי שלו? הוא היה זוכר אם היה עושה דבר כזה. נראה שכל הפרשה סגורה שכן אין ליאנק טענות הגנה התומכות בחפותו והוא אכן מורשע, נידון למאסר ונשלח להסתכלות פסיכיאטרית.

 
יקיצה / ניר ברעם
רביעי, 19 ספטמבר 2018

הוצאת עם עובד | 388 עמודים


זהו ספרו השביעי של ניר ברעם. אני חייבת לציין שלא יצא לי לקרוא אף אחד מספריו הקודמים, למרות שחלקם יושבים ומחכים פה על המדף כבר די הרבה זמן. אז אני לא יכולה לעשות השוואות. בכל מיני מקומות ברשת כתוב שזהו ספרו האישי ביותר. אין לי מושג. אני יכולה רק לכתוב על הספר כבודד, העומד בפני עצמו. ותכלס, ככה אני גם חושבת שצריך לשפוט ולבקר אותו (כל עוד הוא לא חלק מסדרה מסוימת כמובן).

 
פוסטים חדשים יותר>>><<<פוסטים ישנים יותר