מפאלדה / קינו
שישי, 22 מרץ 2019

הוצאת תשע נשמות | מספרדית: אדם בלומנטל, יוסי טל


עוד מעט בחירות. אי אפשר בדיוק להגיד שהמצב במדינה סבבה. לכולם יש טענות ותלונות וזה בכלל לא  משנה אם אתה שמאל או ימין או מרכז או אזרח ישראלי אבל אפילו לא גר בארץ. במצב כזה, מה שהכי עובד בשבילי זה לצחוק. במיוחד אם מדובר בהומור שחור, ציני, ביקורתי ובועט.

 
היא לא שם / טמזין גריי
שבת, 16 מרץ 2019

הוצאת אריה ניר | 414 עמודים | מאנגלית: דורון דנסקי


ג'ונה ורפאל (רף) הם שני ילדים בבית ספר יסודי בדרום לונדון. ג'ונה הוא הבכור בן 9 ורף הצעיר בן 6 (כיתה ד' וכיתה א'). לאמא שלהם קוראים לוסי ולאביהם רולנד. הם ילדי תערובת – לוסי מזמביה ורולנד בריטי ולבן. יום אחד הם קמים בבוקר לבית הספר ולוסי לא נמצאת. הם לא יודעים איפה היא ושום דבר גם לא מסתדר להם כי כל הנעליים שלה נמצאות בחדר, הנייד שלה נמצא בעציץ בחצר ונראה שגם כל הבגדים שלה נשארו במקומם. איפה היא?.

 
שומר הדברים האבודים / רות הוגאן
שישי, 08 מרץ 2019

הוצאת עם עובד | 286 עמודים | מאנגלית: יעל ענבר


לורה ביזבזה כמה משנותיה הטובות ביותר על בעל אדיוט ולא מפרגן. אחרי שהתגרשה ממנו סוף סוף לא כל כך ידעה מה לעשות עם עצמה. היא נתקלת בהצעת עבודה שנראית לה נחמדה כמנהלת משק בית. היא מגיעה לראיון ומתקבלת. כך היא מכירה את אנתוני.

 
החברים של סוזי / רפי טופז
שישי, 22 פברואר 2019

הוצאת תכלת | 279 עמודים


יום אחד נפגשים שלושה גברים ואישה אחת במעלית. במקרה. שלושת הגברים עובדים יחד באותה החברה והאישה מגיעה לראיון עבודה באותו המקום. כבר בפרק הזמן הקצר הזה שהארבעה "מבלים" בו יחדיו, אפשר לתהות על קנקנם. אחרי שקוראים את כל הספר וחוזרים לאותה הסצנה מבינים שהרגע הזה במעלית, הוא המיקרוקוסמוס של הספר ושהכל בעצם כבר היה כתוב שם, על דופן המעלית.

 
פוסטים חדשים יותר>>><<<פוסטים ישנים יותר