בארבע ידיים / ענבל אלמוזנינו
חמישי, 31 אוגוסט 2017

הוצאת U ספרות שנוגעת | 507 עמודים


כשקיבלתי את הספר הכריכה קצת הלחיצה אותי והיה נראה לי שיעברו עלי כמה לילות בלי שינה מפחד. העיניים האלה הציצו אלי מהשידה שליד המיטה והייתי צריכה להפוך את הספר. אז אכן לא ישנתי כמה לילות, אבל זה לא היה מפחד, אלא פשוט כי לא הפסקתי לקרוא. אלו היו שלושה לילות קשים, עיניים שורפות ושקיות שחורות בבוקר שלמחרת ויחד עם זאת היו מספקים, מעניינים, מותחים ואפילו לוהטים (ולא בגלל אוגוסט-שייגמר-כבר).

 
אשתו של מגדל התה / דיינה ג'פריס
רביעי, 16 אוגוסט 2017

הוצאת ידיעות ספרים | 432 עמודים | מאנגלית: עידית שורר


לאחרונה התאהבתי מחדש ברומנים היסטוריים. במיוחד כאלה שקשורים לתקופה הקולוניאלית. אני אוהבת את התקופה, הלבוש, האווירה, והתמימות לרוב מתווספת לכל התפאורה. אפשר לחשוב שהכל היה הרבה יותר פשוט אז כי לא היו טלפונים ניידים, גלובליזציה או פייסבוק. אז זהו...שלא. לכל תקופה יש את הבעיות שלה ולכל אחד התמודדויות שונות ולא יותר פשוטות ממה שיש לנו היום. לרוב אפילו יותר מסובכות.

 
קולו של ארצ'ר / מיה שרידן
שישי, 11 אוגוסט 2017

הוצאת אהבות | 325 עמודים | מאנגלית: יונתן פרידמן


אני דווקא אתחיל הפעם מהסוף, כדי לחסוך את הקריאה למי שהז'אנר לא נוגע לו או לא מעניין אותו – מדובר בשמאלץ אמריקאי במיטבו. או לחילופין – ממתק קייצי ומחרמן. זהו. אם אתם מחפשים ספר קליל, עם רגעים מרגשים, רגעים עצובים ורגעים סופר מחרמנים – זה בדיוק בשבילכם. כל השאר – נא המתינו בסבלנות לפוסט הבא.

 
פחד / סטפן צוויג
ראשון, 06 אוגוסט 2017

הוצאת תשע נשמות | 84 עמודים | מגרמנית: הראל קין


קרה לכם פעם שממש פחדתם ממשהו? אני לא מדברת על סרטי אימה שמפחידים ברגע זמן ספציפי, אלא על מצב נפשי מתמשך, שגם משפיע עליכם פיזית – קושי בנשימה, רעידות, סחרחורות, חוסר יכולת לחשוב בהיגיון. כאלה. אצל אנשים מצפוניים הסממנים האלה בדרך כלל מופיעים אחרי שעשו משהו שלא היו אמורים לעשות (באופן מכוון או לא), משהו שהוא מוטעה או פוגע או לא מוסרי ואיכשהו מישהו עלה על זה. סוג של התקף חרדה על ספידים. זה מה שזה.

 
פוסטים חדשים יותר>>><<<פוסטים ישנים יותר