נוגה / נד באומן
שישי, 28 יולי 2017

הוצאתעם עובד | 270 עמודים | מאנגלית: אמרי צוקרמן


הספר הזה הוא הזיה אחת גדולה. החל מהכריכה וכלה בתוכן עצמו. כבר כשקיבלתי אותו, מצאתי את עצמי בוהה בכריכה המהפנטת הזו. משהו בצבעוניות שלה ובטשטוש המכוון שלה, פשוט שיגע לי את העיניים. והתוכן? התוכן מרגיש כמו איזה טריפ אחד מתמשך – אין לך מושג מה קורה או איפה אתה בכלל, אבל מאיזושהי סיבה, פשוט אי אפשר להפסיק לקרוא.

 
המסדרת / איילת ברוש
שני, 17 יולי 2017

הוצאת ידיעות אחרונות, ספרי חמד | 246 עמודים


אני בלגניסטית.

אני בלגניסטית ברמה פסיכית. רק ככה אני מוצאת את הדברים שלי. תמיד כשאני מסדרת, או כשמישהו חלילה מסדר בשבילי (אל תתלהבו, זה כמעט ולא קורה), אני לא מוצאת אחר כך כלום. אם יש משהו שאני זוכרת מתקופת גיל ההתבגרות שלי, זה את אמא שלי מתחרפנת בכל פעם שהיא נכנסת לחדר שלי. ערימות של בגדים על הכיסא ועל הרצפה ומשפטים סטייל "בשביל מה השקענו בשולחן כזה יפה אם לא רואים אותו בכלל?". היום אני בת 38 ולא הרבה השתנה. אמנם אני כבר גרה בדירה משלי ואמא לילד משלי, אבל מטפחת בלגן מופתי. בחדר העבודה יש שני כיסאות ועליהם אחר כבוד – האנדרטה. הלא היא  ערימה של כל הבגדים שנלבשו במהלך השבוע, כולל אלו שחשבתי ללבוש והוחלט שלא. גם היום, כשאמא שלי באה לבקר, היא עדיין מעקמת את האף. אבל כיוון שכבר התייאשה לפני כמה עשורים, היא לא מעירה כלום. חבל על הזמן.

 
ג'ונתן ללא רסן / מג רוסוף
שישי, 07 יולי 2017

הוצאת סימנים | 256 עמודים | מאנגלית: יואב כ"ץ


ג'ונתן הוא בחור מוזר, שגם מעיד על עצמו את זה. אין לו בעיה עקרונית עם העיניין, הוא פשוט כזה. הוא עובד בעבודה שהוא סולד ממנה ויודע שלא תביא אותו לשום מקום בחיים, הוא גר במנהטן ויש לו חברה מהממת שרוב הזמן לא ממש ברור לו מה היא עושה איתו ומה היא מצאה בו. אחיו של ג'ונתן, ג'יימס, נוסע לתקופה ארוכה ומפקיד אצלו את שני הכלבים שלו – סיסי ודנטה.

 
הטַבָּח / הארי קרסינג
שישי, 16 יוני 2017

הוצאת הוצאת תשע נשמות והכורסא | 264 עמודים | מאנגלית: תומר בן אהרון


יום אחד מגיע לעיירה בשם קוב גבר שאף אחד לא מכיר. זו מסוג העיירות הקטנות האלה שכולם מכירים את כולם והתושבים מתים על רכילויות. מתברר שלבחור קוראים קונרד והוא מפוצץ ביטחון עצמי. הוא נכנס לכל מיני עסקים ודי עולב בעובדים שם ומזלזל בסחורות שלהם. אי אפשר להתעלם מהופעתו שכן הוא מתואר כגבוה מאוד, מעל לשני מטרים, רזה מאוד, לבוש כולו בשחור ובעל אף מעוקל ונשרי משהו.
קונרד הוא טבח והוא הגיע לעיירה כדי להציע את עצמו למשרת הטבח הבכיר אצל אחת משתי המשפחות העשירות בעיירה – משפחת וייל ("עמק" באנגלית) או משפחת היל ("גבעה" באנגלית).

 
פוסטים חדשים יותר>>><<<פוסטים ישנים יותר