אם טובה דיה / בב תומס
רביעי, 29 אפריל 2020

תמיר הוצאה לאור, ידיעות אחרונות | 343 עמודים


וואו לפני חצי שעה סיימתי את הספר הזה ועדיין לא נרגעתי. בעשר דקות האחרונות סיפרתי לבן הזוג על מה הספר וגם הוא, בלי לקרוא אותו ורק ממה שסיפרתי לו, אמר לי "אוקי, אני לגמרי מבין מה זה עשה לך".

הספר הזה בעט לי בבטן הכי רכה בכל כך הרבה מקומות וכל כך הרבה פעמים ועדיין לא החלטתי אם אני אוהבת אותו או שונאת אותו על זה. כל כך הרבה טריגרים ויבלות ופצעים פתוחים וסגורים ותהיות ומחשבות, שזה ברור לי שאני אלך עם הספר הזה בבטן עוד הרבה זמן.

 
אבקועים / שירז אפיק
חמישי, 09 אפריל 2020

הוצאת פרדס | 195 עמודים


לפני כמה שנים הבן שלי התחיל לטפח חיבה יתרה לחרקים, לפרוקי רגליים ולזוחלים. מצאתי את עצמי מקריאה פרקים ממגדיר זוחלים לפני השינה ומגלה עולם שלם גם בעצמי. מהר מאוד הוא התחיל לשאול אותי שאלות שלא ידעתי לענות עליהן וכמו אמא טובה – יצאתי לחפש תשובות ברחבי הרשת. הצטרפתי לקבוצה בפייסבוק שכל עיקרה פרוקי רגליים, חרקים וזוחלים. התמכרתי. לדעתי היום אני חובבת גדולה יותר ממנו של כל הדברים האלה.

ואז הגיע אלי הספר "אבקועים", עם כריכה מינימליסטית שנחש שחור מתנוסס עליה ובמרכז הסיפור – ג'ומעה, ילד טבע חובב זוחלים והרפתקאות. לא היה לי סיכוי מולו.

 
אספת דיירים / אורית גרוס
ראשון, 15 מרץ 2020

הוצאת כרמל | 176 עמודים


מאז שאני זוכרת את עצמי גרנו בבניינים משותפים. שישה במספר אם אני סופרת את הבניין שאני גרה בו היום. בחלקם היו מעליות ובחלקם רק חדר מדרגות, תלוי כמה הבניין היה ישן. אבל בכולם היו, מין הסתם, שכנים. המספר של השכנים השתנה בהתאם לגודל הבניין, אבל הם תמיד היו שם. ותמיד היו "סיפורים". היה את זה שדחף את אמא שלי במדרגות כשהייתה בהריון, הייתה זו שנחמדה לחתולים אבל לא נחמדה לאף אחד אחר, היו אלה שלא משלמים ועד בית וזו שמסתובבת עם עקבים בשעות הקטנות של הלילה ועושה לכולם בקומה מתחתיה רעש.

 
כל המשפחות המאושרות / אן פאצ'ט
שבת, 22 פברואר 2020

הוצאת עם עובד | 302 עמודים | מאנגלית: עידית שורר


הספר שלנו מתחיל בבוקר קיצי בסוף שבוע, בו מתקיימת מסיבת הטבלה לתינוקת בשם פראני. לכאורה אירוע שמח ורגיל. לאותו אירוע מגיע אורח אחד שלא הוזמן. אף אחד לא ממש מקדיש לעניין יותר מידי מחשבה. לאותו אורח קוראים ברט קאזינס והוא מכיר את אביה של פראני, פיקס. הוא גם מכיר כמעט את כל האורחים באירוע ולכן לאף אחד לא נראה מוזר שהוא שם. תכלס הוא הגיע כדי לברוח מאשתו ההרה ושלושת ילדיהם בבית. וכמו שאומרים על אקדח שמופיע במערכה הראשונה סופו לירות במערכה השלישית – אורח לא קרוא שמגיע על ההתחלה – סופו לשנות את מהלך החיים של כל הנוגעים בדבר.

 
פוסטים חדשים יותר>>><<<פוסטים ישנים יותר