אפשר לגלות לך סוד?

אמה היא בחורה צעירה שעובדת במשרד גדול כעוזרת שיווק. היא מתה להתקדם ובטוחה שהתפקיד לא מנצל את מלוא הפוטנציאל שלה. יש לה כל מיני סודות לא מזיקים – היא משקה את העציץ של הקולגה שהיא לא סובלת במיץ תפוזים, משקרת לבן הזוג שלה לגבי מידת המכנסיים שלה, היא גם לא מספרת לו שהיא בכלל לא אוהבת ג'ז ובאופן כללי מנסה להציג מצג שווא של מערכת היחסים שלהם, העבודה שלה והחיים שלה באופן כללי.

הספר מתחיל בפגישת עסקים שאמה טסה אליה, אותה היא מחשיבה לקרש קפיצה בעבודה שלה. זו ה-הזדמנות שיבינו מה היא שווה ושאפשר לקדם אותה. רק שלחיים יש תכניות אחרות והפגישה, שהייתה אמורה להיות פשוטה, משתבשת לגמרי. עוד בשדה התעופה לפני העלייה למטוס היא שותה לא מעט אלכוהול ובמטוס היא מתפרקת לחלוטין. היא נכנסת ללחץ מכמה כיסי אויר שהמטוס נקלע אליהם ומתחילה לקשקש עם הזר שיושב לצידה, מתוך מחשבה שאולי המטוס בדרך להתרסקות וגם ככה אין סיכוי שתפגוש אותו מעולם.

אז היא מספרת לו ה-כ-ל. את כל הסודות הקטנים שלה. על מה שהיא לא אוהבת בעבודה (הקפה הנוראי בעמדת הקפה), על מערכת היחסים שלה (הם לא הזוג המושלם שכולם חושבים), מה היא חושבת באמת על בני המשפחה שלה (בת הדודה שההורים מעדיפים על פניה) ועוד ועוד.

באופן צפוי, הטיסה מסתיימת ללא התרסקות ואותו זר צץ כמה ימים אחר כך במקום העבודה שלה ומסתבר שלא רק שהוא בעל עמדה בכירה, הוא פשוט הבעלים של כל העסק שבא לביקור. כן, והוא יודע עליה עכשיו הכל.

אז מה יקרה עכשיו? האם יפטר אותה כמו שהיא חושבת? אולי בכלל הפעם מזלה ישתנה? תצטרכו לקרוא.

זה ספר רומנטי וחמוד. צ'יק ליט קליל לקיץ.

לא קראתי את ספרה הקודם של סופי קינסלה – "החיים ה(לא כל כך) מושלמים שלי", אבל הבנתי שהסיפור די דומה. זה סוג של "אישה יפה" פוגש את "מה נשים חושבות".

קל מאוד להזדהות עם אמה – למי מאיתנו אין סודות קטנים ולא מזיקים? מי מאיתנו לא מחרטט לפעמים כשפונקציות בכירות בעבודה שואלות אם הכל בסדר? מישהו אשכרה מספר לכל העולם כמה הוא שוקל ומה מידת המכנסיים שלו? (בהנחה שאת לא דוגמנית, כן?). גם החלומות שלה מוכרים לכולנו – להתקדם, להצליח, ש"יגלו" את הפוטנציאל הגלום בנו, שמערכת היחסים שנראית מושלמת באמת תהיה מושלמת.

וגם – זה ספר מצחיק. היו לא מעט רגעים משעשעים.

בקיצור – ממתק קיץ חמוד וקליל. יתאים לטיסות, ליום כיפור ולחובבות הז'אנר.

אפשר להתרשם מפרק ראשון כאן


דירוג הקואלית:

(שלוש קואלות מתוך חמש)


פינת העטיפה:

לא אהבתי את הכריכה, אבל אני מבינה שפשוט המשיכו בקו העיצוב של הספר הקודם. אין קשר בין תוכן הספר לאימג' שעל הכריכה, וזה בעיקר נראה כמו משהו גנרי לספרים בז'אנר הרומנטי.


ציטוטים:

"…אני חושש שקצת נסחפתי. אולי נוכל ל-" קולו נקטע במפתיע על ידי המראיין.
נסחף.
הוא קצת נסחף.
זה כמו להגיד שהיטלר היה בחור טיפ-טיפה תוקפני".


תגובה אחת על “אפשר לגלות לך סוד? / סופי קינסלה

  1. אין על הסקירות שלך…
    בניגוד אלייך אני אהבתי את הכריכה ואת הקו העיצובי.. בכל אופן עשית לי חשק לקרוא על אף שנתת 3 קואלות.
    סבבה, אסיים את הספר הנוכחי ואקרא
    תודה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *