גלילונה

כמעט כל בית שאני מכירה מתהדר בקרטונים של גלילי נייר טואלט גמורים. תמיד מוצאים איזו פינה לתקוע אותם, כי בפח הקטנטן שיש בדרך כלל בשירותים הם תופסים מלא מקום. במיוחד בבית כמו שלי, שיש בו שני גברים, אחד כמעט תמיד סובל מאיזה צינון או אלרגיה והשני משתמש במלא נייר בשביל לנקות את כל הפספוסים שלו מהמקטין אסלה שהוא יושב עליו. בקיצורנייר טואלט זורם אצלנו כמו מים. לפעמים אפילו יותר. אז נכון, אנחנו אזרחים למופת ושמים הכל למיחזור, אבל איזה כיף היה אם הייתה אפשרות אשכרה לעשות עם הגלילים האלה משהו?!

ואז באה לה רינת הופר, שכבר חשבתי שלא תוכל להמציא את עצמה מחדש והופ! עושה את הבלתי ייאמןמוציאה ספר חדש תחת ידיה המיומנות ומוכיחה, שבנוסף ליכולותיה בחריזת חרוזים ובחיבור סיפורים שאהובים על ילדים מאוד, היא גם סוג של בתיה עוזיאל לעת מצוא.

הספר החדש, גלילונה, הוא כולו שיר הלל לגליל המיותם של נייר הטואלט שלכם. הספר משלב בתוכו שירים קצרים ומחורזים על חיות, דמויות ומשחקים, שכולם עשויים מגלילי נייר טואלט. כל שצריך להכנת הדמויות הוא מספרים וטוש שחור. לא צריך דבק, סכין יפני (ישמור השם) והרבה רצון טוב. כן, כן, לא תאמינו אילו דברים מופלאים אתם יכולים להוציא תחת ידיכם הלא כל כך מיומנות.

אז נכון, אני עדיין מפחדת לתת לחבלן הקטן, בן השלוש וקצת, להתעסק עם המספריים. במיוחד כשמדובר בגזירות עדינות שיכולות לחרוץ את גורלו של החילזון מעמוד 8. אבל זה מספק שעות של הנאה, שלא כרוכה בהוצאת כספים, של דמיון ושל יצירתיות. טוב, הגזמתי עם עניין השעות…

בספר יש 72 דגמים ברמות קושי שונות – קל, בינוני וקשה. ישנו תוכן מפורט בתחילת הספר ובנוסף, בשלושת העמודים הראשונים והאחרונים בספר (אלו שנמצאים בחלק הפנימי של הכריכה עצמה), מופיעים הדגמים בצורתם המצוירת, לידם מספר עמוד ודרגת הקושי.

אני מודה שאני לא חזקה כל כך בדברים האלה אבל זה באמת פשוט. ניסיתי אפילו לאתגר את עצמי עם דגמים שנחשבים "קשים" ויצא לא רע בכלל. התיישבנו, הזאטוט ואני, נתתי לו כמובן לבחור את הדגם, אני הכנתי את הגזירות וצבענו יחד.

אין לי מילה אחת בשביל הספר הזה חוץ מגאוני. לקחת משהו כל כך פשוט וכל כך טריוויאלי ולהצליח ליצור איתו דמויות כאלה מקסימות ועל הדרך להעביר שיעור במיחזור – זה נפלא.

הספר מתאים לגילאי 3-8, אך גם מבוגרים יותר ייהנו ממנו.

גלילונה באתר YNET

עוד על רינת הופר מתוך ויקיפדיה


דירוג הקואלית:

(חמש קואלות מתוך חמש – מומלץ לזמן איכות עם הילדים, למשחק וסתם להעביר את הזמן עם משהו שונה)


פינת העטיפה:

לעטיפה צבע חום, כנראה מתוך הזדהות עם הגלילים. השם כתוב בגדול באמצע ומקיפים אותו הדגמים. בחלקה באחורי אנו רואים גם מספריים, טוש וסרגל (לא ברור מה הוא עושה שם, לא צריך אותו להכנת הדגמים). העטיפה חמודה מאוד, אם כי הצבעוניות שלה די מונוכרומטית ולא מושכת במיוחד.


2 תגובות על “גלילונה / רינת הופר

 1. חביב ביותר!
  תודה על ההמלצה. בהחלט כיף העניין הזה, של ליצור ממה שיש בנמצא, ובשפע.
  סופ"ש מהנה לכם 🙂

 2. מסכימה איתך!!! ספר נהדר
  ניתן ליצור בלי סוף אפילו אם זה את אותה הדמות
  אחלה יצירות עשית
  סופש נעים יקירתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *