הספור המופלא על הזברה גאולה

איורים: דנה אלון זיתוני

הזאטוט וגם אני אוהבים ספרים עם חיות. אין כמו חיות, ורצוי משעשעות, על מנת להעביר מסר או מוסר השכל מסוים. ילדים מאוד מאוד מתחברים לזה. אז לפנינו ספר ממש חמוד על גאולה, הזברה החייכנית, שבוקר אחד קמה ומגלה שנעלמו לה הפסים (מישהו אמר פיג'מה?). אז מי יודע מדוע ולמה נעלמה לגאולה הפיג'מה??

לגאולה יש חברים שמקיפים אותה – אפרוח, אווזה (שמתחילה כברווז, אבל ניגע בזה בהמשך), קיפוד, עכברה וארנבת. לחברים קשה לראות את גאולה מבואסת "אז מה עושים? מה עושים? מחפשים את הפסים!". הם מחפשים אי אלו פתרונות יצרתיים כתחליף לפסים השחורים הנעלמים – אולי שולה התופרת תתפור פסים חדשים? אולי שפרה הג'ירפה תצייר על גאולה פסים? ואולי הצל שמטילה הגדר יראה בדיוק כמו הפסים החסרים של גאולה? כל הרעיונות לא מחזיקים מעמד יותר מידי זמן, עד שנמצאת הגאולה בדמות פרסום מודעה על הפסים שאבדו. בזכות המודעה, מגיעה החסידה בטיסה ישירה עם הפסים, שפשוט נשכחו לייבוש על העץ.

אז הסיפור עצמו ממש חמוד וגם האיורים. אבל… את העולל הקטן זה משום מה לא קנה. אני חושבת שזה פשוט כי הסיפור קצת ארוך לו מידי והוא מאבד סבלנות. יש בהחלט מצב שלילדים קצת יותר גדולים זה יהיה מצוין (הוא בן שנה ושלוש). האיורים הם דו מימדיים ומקסימים, אני מאוד אהבתי אותם, אבל בהחלט יכול להיות שאולי חסר בהם טיפ טיפה של צבע (אני מנסה לחשוב מה היה יכול עוד למשוך ילדים קטנטנים). ערכה הרב של חברות עולה בכל הדפים – חבריה הטובים של גאולה לא יכולים לראות אותה עצובה ולכן הם עוזרים לה למצוא פיתרון, וגם אחרי שהראשון והשני לא מסתדרים, הם לא מתייאשים.

רק הערה קטנה שעריכה הייתה יכולה לפתור – עיניין הברווז. בעמוד השני מספרים על החברים הטובים של גאולה ובין היתר מציינים את הברווז. ארבעה עמודים אחר כך כתוב "האווזה בעצב געגעה". אז אם הברווז לא עבר איזה ניתוח לשינוי מין במהלך ארבעת העמודים האלה, אין שום סיבה שיהפוך לאווזה פתאום…

ולמה דווקא גאולה? הייתי בוחרת שם שלילדים יהיה יותר קל להתחבר אליו.

לסיכום – ספר חמוד על חברות ונחישות ופתרונות יצירתיים.


דירוג הקואלית:

(שלוש קואלות מתוך חמש)


פינת העטיפה:

על העטיפה אנחנו רואים את אחד האיורים מתוך הספר (בשינויים קלים ממש) – גאולה והחברים יוצאים לחפש את הפסים. אהבתי את הרעיון של זברה על טוס-טוס ואת החברים ב"נגרר" מאחור. ממש חמוד ומייצג.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *