הריון עם פפיון

במסגרת המגמה המתנפחת שלי, שוטטתי לי ברשת וחיפשתי ספרים בנושא התנפחות. קרי, הריון. בתוך כל ספרי העיון וההדרכה למיניהם קפץ לי לעין ספר בשם "הריון עם פפיון". השם היה נשמע לי מוכר והשם של הכותבת היה עוד יותר מוכר. פישפוש קל בזכרוני (תאמינו לי, אחרי חודש חמישי זה נהיה ממש קשה) נזכרתי ששמרית למדה איתי בתיכון ואפילו עבדנו יחד כמה חודשים לפני כמה וכמה שנים (ואנחנו אפילו חולקות את אותו תאריך לידה). חיש מהר יצרתי קשר ושמתי ידי על הספרון החמוד הזה.

הספר בנוי מ-19 פרקים קצרצרים, שהתחילו בתור טור באיזה אתר אינטרנט לפני הרבה שנים. התשבוחות והפרגונים מיהרו להגיע ושמרית החליטה לאגד את הכל לספר קטן על החוויות שלה מההריון הראשון שלה. כן, זה עם הפפיון. היום היא כבר אם לשלושה (שני בנים ובת) וכותבת בעולם האישה.

הפרקים בעלי שמות משעשעים כגון – "בחילות, הקאות גרפסים וגזים…" ו-"הנסיעה הראשונה של פפיון" וכל אחת שחווה את ההריון הראשון שלה (וגם את השני והשלישי, פשוט אז אין ממש סבלנות וזמן לקרוא) תוכל להזדהות ולמצוא את ה"חוויות" הקטנות שהיא עוברת.

פרקים קצרים זה גאוני לאישה בהריון שלא יכולה להתרכז יותר מידי, אין לה סבלנות וגם אחרי פיסקה אחת היא שוכחת מה היא קראה לפני כמה שורות, אז ככה שאי אפשר להגיד שהספרון החמוד הזה הוא משימה בלתי אפשרית. אחד הדברים שאני זוכרת מהחודשים הספורים שעבדתי עם שמרית, ואז היא בדיוק הייתה באמצע ההריון הראשון שלה, זה שהיא הייתה אומרת לספקים "טוב, אני גם בלונדינית וגם בהריון" כשהייתה רוצה שיסבירו משהו שוב או לצחוק על כל המצב הזה. היא מתארת את הרעב המטורף והחשקים שלא ברורים לכל מיני דברים שמעולם לא חשבת עליהם (חוץ ממה שבאמת מזין), את הרעשים החדשים שהגוף שלך משמיע כשאת לא ממש מתכוונת ובעלך חושב שזה ממש מצחיק וכל מה שהוא רוצה זה לרוץ לספר לחברה' (ראו ערך בחילות, גרפסים וגזים…), את הקניות הראשונות לעולל, הבדיקות  אצל הרופא ואפילו הצילומים של ההריון – והכל בנימה קלילה, מצחיקה ואישית. יש פרק שבו שמרית מתארת את הלחץ שאפשר להיכנס אליו מקריאה בפורומים ובספרים ואיך שהיא מתקשרת לרופא שלה ורוצה לעשות עוד בדיקות כדי לודא שהכל בסדר, וזה משכנע אותה שכל הבדיקות תקינות והיא כנראה סתם משוגעת ואם היא רוצה לעשות את כל הבדיקות מההתחלה, כשהיא עונה לו שזה דווקא רעיון מצוין – "אז הוא אמר לי לעשות בדיקת דם ואם התוצאה חיובית ואני בהריון להתקשר אליו".

אין מה לעשות – הגוף משתנה, הצרכים שלנו משתנים, ההורמונים שלנו משתוללים וכל מה שנשאר כדי להעביר את התופעה הזו שקוראים לה הריון על הצד הטוב ביותר זה פשוט – לצחוק על זה. ושמרית עושה את זה מצוין. השפה היא "בגובה העיניים", הפרקים, כאמור, קצרצרים ואפשר לשבת שעה קלה ולסיים את הספר או לקרוא להנאתך כל יום פרק אחד כדי שייגמר לאט.

לטעמי – מתנה מצוינת לתת לחברה בהריון ראשון.


דירוג הקואלית:

(ארבע קואלות מתוך חמש)


פינת העטיפה:

העטיפה חמודה, מתאימה לספרי מתנה לסוגיהם. הרי אין יותר מידי עלילה אז אין יותר מידי אפשרויות משחק עם העטיפה. האיור החמוד הוא של יערה זלוסקי והוא מקסים ומתאים.


3 תגובות על “הריון עם פפיון / שמרית הילל

 1. מזל טוב על המגמה 🙂
  באופן די טבעי, לא חוויתי הריון. ובגילי גם אין כמעט כאלה שאפשר להביא להן את הספר כמתנה.
  אבל נחמד לדעת.

  שבוע טוב, שרון

  מעניין, לא ברור איך מה ולמה, אבל מעולם לא קיבלתי הודעה על תגובה לתגובותיי. את לא נוהגת להגיב, או שאין מנגנון הודעה?

 2. [quote name="עופר D"]מזל טוב על המגמה 🙂
  באופן די טבעי, לא חוויתי הריון. ובגילי גם אין כמעט כאלה שאפשר להביא להן את הספר כמתנה.
  אבל נחמד לדעת.

  שבוע טוב, שרון

  מעניין, לא ברור איך מה ולמה, אבל מעולם לא קיבלתי הודעה על תגובה לתגובותיי. את לא נוהגת להגיב, או שאין מנגנון הודעה?[/quote]
  היי עופר!
  אני תמיד מגיבה, משתדלת על כל תגובה שאני מקבלת. אתה פשוט לא מקבל על זה מייל…

  חבל שלא יצא לנו להיפגש כשהיית בארץ. בפעם הבאה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *