כשאנחנו יחד

איורים: ג'ין צ'פמן

"תני לו לשחק לבד", "חשוב שהוא ידע להעסיק את עצמו", "אל תקרקרי סביבו כל הזמן, שלא יתרגל" – מי מאיתנו האימהות (וגם כמה אבות פה ושם) לא שמעה את המשפטים האלו? אין ספק, חשוב מאוד שהילד ידע להעסיק את עצמו ולשחק לבד, אבל לא פחות חשוב מזה היא היכולת לשחק ביחדעם החברים והמשפחה.

הספר מתאר לנו את כל הדברים הכייפים שאפשר לעשות "ביחד" כמו לקפוץ על המיטה, לגלוש במזחלת (אנחנו לא בשוויץ אבל נסתדר עם הרעיון), לרכב על הכתפיים של אבא, לטייל על החוף ועוד דברים חמודים שאני רק מחכה שהיורש יגדל קצת כדי שנוכל לעשות

את הכיתוב מלווים איורים מקסימים של ג'ין צ'פמן והם כוללים משפחה שלמה של ארנבים וכמה חבריםגירית, קיפוד וחולדוכולם נהנים יחד מרגעים משותפים. הספר בא "לחגוג את הרגעים הנעימים של הבילוי המשותףהרגעים הנפלאים שבונים ומחזקים את הקשרים עם הקרובים לנו". הנושא מאוד דיבר אלי כי בדור שלנו (ובטח בעוד כמה שנים כשהיורש כבר יהיה בוגר וטכנולוג יותר גדול ממני) הילדים יושבים מול המחשב או מול הטלויזיה ומוצאים להם הרבה שעות בילוי לבד, כי תכלס' – מה צריך לידך חברים כשיש לך כאלה מכל העולם במרחק קליק אחד בלבד? לי אישית זה מאוד חורה. כן, אני רוצה שהילד ידע גם להיות לבד – לצייר, לקרוא ספר או לעבור מבחני לשכה בהצטיינות אבל יחד עם זאת הייתי רוצה שילמד את חשיבות ה"ביחד".

בקיצורהספר מקסים, האיורים חמודים, אין הרבה כיתוב בכל עמוד (והעמודים גדולים, כך שרואים את האיורים ממש טוב) ויש חרוזיםמה שתמיד עובד על קטנטנים. מה שבטוחזה ייתן להם הרבה רעיונות מה אפשר לעשות ביחד אז אני מסירה אחריות מהבוץ שיכנס לכם הביתה או מהתוצאות של מלחמת הכריות שתבוא עליכם לטובה.

תעשו חיים!


דירוג הקואלית:

(ארבע וחצי קואלות מתוך חמש – כי אני חוששת לגורל הדפים הדקים)


פינת העטיפה:

העטיפה מקסימה ורואים בה את משפחת הארנבים מטיילת יחדיו. אני אוהבת את זה שהפורמט גדול, זה יותר קל לשכב כך ליד הילד ולהראות לו את האיורים (שמין הסתם, גם יותר גדולים).


מאנגלית: לבי דאון


2 תגובות על “כשאנחנו יחד / קליר פרידמן

 1. הספר מקסים!
  ולידיעתך – יש לשתי הכותבות האלה ספר נוסף, "הגיע זמן לישון" – באותו פורמט ועם ציורים דומים, וכתיבה שילדים מתחברים אליה בקלות (למשל: ארנבונים נים נים, הגיע זמן לישון קטנטנים נים נים).
  אצל הבת שלי הפך מזמן לספר חובה לפני השינה.

 2. [quote name="הלל"]הספר מקסים!
  ולידיעתך – יש לשתי הכותבות האלה ספר נוסף, "הגיע זמן לישון" – באותו פורמט ועם ציורים דומים, וכתיבה שילדים מתחברים אליה בקלות (למשל: ארנבונים נים נים, הגיע זמן לישון קטנטנים נים נים).
  אצל הבת שלי הפך מזמן לספר חובה לפני השינה.[/quote]
  תודה! רשמתי לפני ואני בהחלט הולכת לשים עליו עם ידי! 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *