לילה מטפסת למעלה

איורים: שירה קורח

לפנינו ספר מצוין בשביל ללמוד על מספרים. גם לילדים שעדיין בשלב הלמידה וגם לילדים שכבר מכירים ויודעים וישמחו להפגין ידע ולספור יחד עם התקדמות הסיפור.

לילה היא ילדה שובבה וחייכנית. יש לה עיניים כחולות כמו של אבא וכמו של דומא החתול והיא מאוד מאוד אוהבת לטפס. ההתקדמות שלה בטיפוס משיקה להתקדמות שלה בלימוד המספריםכשהיא למדה לספור עד שלוש, היא טיפסה שלושה שלבים, כשהיא למדה לספור עד חמש, היא עלתה חמישה שלבים וכן הלאה עד שמהר מאוד היא למדה לספור עד עשר.

יום אחד, החתול שלה דומא נעלם והיא מצאה אותו יושב לו על הגג. לילה כמובן לא מהססת ומתחילה לטפס על הסולם לעבר הגג. גם כאן ההתקדמות בשלבים מלווה במספרים, כשבכל מספר / שלב מתואר איך לילה רואה כל פעם קצת יותר מדומאבשבע היא רואה רק את האוזניים, בשמונה את העיניים ובתשע את השפם, עד שלבסוף היא רואה את כולו.

כאשר לילה ודומא רוצים לרדת הם מגלים שזה קצת יותר מסובך מאשר לעלות. לילה קוראת לאבא, שמגיע וכועס עליה שעלתה כך לבדה על הסולם כל כך גבוה. אבא של לילה גדול וחזק (איכשהו כל האבות בספרים הם כאלה, נכון?) ואינו מפחד לעלות וגם לרדת. הוא מתחיל לטפס בסולם וככל שהוא עולה הוא רואה כל פעם קצת יותר מהצמד, עד שבסוף הוא מחזיק אותם ויורד איתם למטהגם כשהוא יורד בשלבים סופרים, הפעם אחורה.

כולם מגיעים למטה בשלום ואבא מבהיר ללילה שנחמד מצידה שהיא רצתה לעזור לדומא, אבל הוא לא מרשה לה לטפס לבד כל כך גבוה. הוא משכיב אותה לישון והיא מראה לו איך היא יכולה לספור עד עשר ותוך כדי הספירה, היא נרדמת.

כשאנחנו קיבלנו את הספר היורש כבר ידע לספור, אבל זה לא הוריד כהוא זה מההנאה שלו מהספר. גם היום, כשהוא כבר יודע לספור עד עשרים, הוא עדיין מבקש לקרוא ונהנה לצעוק את המספרים. על הדרך, גם מכניסים לראש של הילדים לא לטפס לבד למקומות גבוהים. טוב נו…לפחות מנסים, אצלנו זה לא ממש הרתיע אותו.

מדובר בספר ילדים פשוט ומקסים. על פניו אין בו משהו חדשני ובעצם הוא מתעסק בדברים די בנאלים, אבל הוא מצליח לעשות את זה בכל כך הרבה חן, שזה פשוט עובד.

האיורים של שירה קורח מקסימים בפני עצמם והם קנו אותי עוד לפני שבכלל קראתי את הטקסט. משהו בהם הזכיר לי קצת את הדמויות של פעם, במיוחד דמותה של לילה. לכל אורך הספר מופיעים צמחים מטפסים (בדיוק כמו לילה), שמצוירים בדיוק מקסים.

בקיצורמומלץ בחום. מתאים לגילאי הגן.

לילה מטפסת למעלהטריילר ביו טיוב


דירוג הקואלית:

(ארבע וחצי קואלות מתוך חמש)


פינת העטיפה:

העטיפה משקפת את הספר בצורה הטובה ביותראנחנו רואים את לילה מטפסת על סולם (ולצידה צמחים מטפסים כמובן), היא מסובבת את ראשה אלינו ומחייכת. הציור הספציפי הזה לא נמצא בתוך הספר ואני אוהבת את העובדה שמקדישים מחשבה נוספת לאיור שיהיה על הכריכה ולא פשוט "שולפים" אחד מתוך הסיפור.


תגובה אחת על “לילה מטפסת למעלה / נועה בקר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *