מה המספר שלך?

אני חושבת שלא יכולתי לעשות מעבר חד יותר מ"בנות הלילך" ל"מה המספר שלך?" הייתי צריכה ספר קליל (אבל באמת קליל הפעם!), שאני לא אצטרך לחשוב בו יותר מידי ושיעביר לי כמה שעות בכיף. לפני שנה קראתי את "אפשר לגלות לך סוד?" של סופי קינסלה ואמרתי לעצמי שאם הספר הזה דומה בקצת לקודם – זה בדיוק מה שאני צריכה.

הגיע לילה שלא הצלחתי להירדם בו ומפה לשם…סיימתי את הספר תוך 24 שעות.
אז כן, אני חייבת להודות שנרשמו כמה גלגולי עיניים וההתפתחויות היו מעט צפויות, אבל בכל זאת – לסיים ספר תוך יום, כשיושבים לי על הראש שני ילדים בלי מסגרות, זום בית ספר מקרטע והכנת ארוחות – זה חתיכת הישג. רוצה לומר – וואלה נהניתי!.

פופי וויאט עומדת להתחתן עם בן זוגה המושלם ד”ר מגנוס טאוויש. היא אוהבת את עבודתה כפיזיותרפיסטית ועל פניו הכל מתנהל לו על מי מנוחות (על פניו, כן?). עד שאחר צהריים אחד היא מאבדת את טבעת האירוסין שלה במהלך תרגיל כיבוי אש במלון. הטבעת הזו עוברת במשפחתו של מגנוס ונשמרה עד לרגע הנכון בכספת. לא נעים. אם זה לא הספיק, גם הנייד שלה נגנב בתוך ההמולה שנוצרה במלון. היא מוצאת את עצמה עומדת בלובי ולא יודעת מה לעשות. היא חייבת מספר טלפון לתת למלון למקרה שימצאו את הטבעת. היא מבחינה בטלפון נייד שנזרק לאחד הפחים בלובי. היא מחליטה לקחת אותו. הגיוני סך הכל. העיקר שיהיה למלון איך לתקשר איתה ושהיא תוכל לתקשר עם העולם.

בעליו של הנייד שפופי מוצאת, איש עסקים בשם סם רוקסטון, קצת פחות מרוצה. הוא מחפש את העוזרת האישית שלו, ויולט, שהטלפון היה בבעלותה ונעלמה. פופי משכנעת את סם שייתן לה להשאיר את הנייד אצלה לכמה ימים עד שתתארגן על אחד חדש או עד שתימצא הטבעת. סם מסכים בלית ברירה, בתנאי שפופי תעביר אליו את כל ההודעות והמיילים שמתקבלים בטלפון ותחזיר אותו כמה שיותר מהר (בכל זאת רכוש החברה וזה).

בינתיים פופי ממשיכה בהכנות לחתונה ומסתירה את אבדן הטבעת ממגנוס ומהוריו, שבדיוק מגיעים לביקור בלונדון. גם ככה פופי מרגישה חוסר ביטחון ליד משפחתו של מגנוס, ובמיוחד ליד הוריו, זוג אקדמאיים פלצניים, אז המפגש הזה, כשהיא באצבע ללא טבעת הופך אותה נוירוטית במיוחד.
בין לבין היא מעבירה את ההודעות שמתקבלות לסם וגם קצת קוראת אותן ולומדת מי הוא ומי האנשים שמקיפים אותו. היא כמובן לא מצליחה להתאפק ומתחילה להתערב לסם בהודעות ובחיים.

הדמות של פופי משעשעת, מסוג הנשים האלה שהכל קורה להן – שם מוזר (בעברית אגב זה הפרח פֶּרֶג), אבדן הטבעת, גניבת הטלפון, איסוף טלפון מפח אשפה, הסתרה של כל הסיפור והתערבות בעניינים לא לה. נוצרות סיטואציות הזויות ומצחיקות. רגע אחד בא לי לתת לה סטירה ורגע אחד לחבק אותה כי בחיי שהיא חמודה.

זו קומדיה רומנטית קלאסית, משעשעת ומנותקת מהמציאות. וזה בדיוק מה שהייתי צריכה. הכי רחוק שאפשר מהמציאות שאני נמצאת בה כרגע.
אם אתם אוהבים את הסגנון ובא לכם ממתק לימי הקיץ האחרונים, זה לגמרי בשבילכם. קחו בחשבון שגם אם אתם לא אוהבים לאבי-דאבי (כמוני) וצינים (כמוני), עדיין יש סיכוי שתאהבו וזה ירחיק אתכם לכמה שעות ממה שקורה פה.

 

**אגב, הערת שוליים (יש הרבה הערות שוליים משעשעות בספר) – בשנת 2011 יצא סרט בשם "מה המספר שלך?"  (What’s you number?), אשר מבוסס על ספר אחר בשם  20 Times a Lady, אז אל תתבלבלו – זה לא הספר הזה.
הספר הקודם של סופי קינסלה – אפשר לגלות לך סוד? – גם הוא עובד לסרט לא מזמן אשר נושא את אותו השם. גם הספר הזה יכול בקלות להפוך לסרט חמוד.

 


דירוג הקואלית:

(שלוש וחצי קואלות מתוך חמש)


פינת העטיפה:

הקוים העיצוביים של הכריכה ממשיכים מהספרים הקודמים של סופי קינסלה שיצאו בהוצאת הכורסא – החלק התחתון של הכריכה הוא בלוק שחור ומעליו צלליות, עומדות גב אל גב ומחזיקות בידיהן טלפונים ניידים, אשר מתעופפים מהם לבבות (דווקא על זה הייתי מוותרת, קצת יותר מדי בשבילי). ברקע רואים את קו המתאר של לונדון. בסך הכל כריכה חמודה שמעידה על תוכן הספר בצורה מושלמת.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *