צ'רלי הופך לתרנגולת

 אירה: שרה הורן


הופעת בכורה בבלוג של אמא – עומר, בן 8.5 , בן גאה לקואלה וקורא נלהב בהמלצה חדשה בבלוג:

הספר הוא על ילד שקוראים לו צ'רלי. צ'רלי הוא בן תשע, בכיתה ג', וקורה לו משהו מוזר – הואמשתנה בכל פעם כשהוא מודאג. מה זה משתנה? הוא משנה צורה לכל מיני חיות – עכביש, יונה ועוד. הוא לא יודע למה הוא יהפוך הפעם, זה אקראי.

צ'רלי והחברים שלו – פלורה, ווגן ומוחסן – מנסים להבין למה זה קורה לו ואיך אפשר לטפל בזה. בדרך צ'רלי והחברים נתקלים בדילן. דילן הוא הבריון של בית הספר. הוא רוצה להבין מה גורם לצ'רלי להשתנות על מנת לגרום לו להשתנות באמצע הצגת בית הספר מול כולם. דילן רוצה לעשות את זה כי הוא שונא את צ'רלי. הוא רוצה שכולם יצחקו עליו.

במהלך הסיפור החברים מגלים דרך לעזור לצ'רלי – הם מוצאים שיטה לגרום לו להשתנות חזרה מהר ברגע שהוא הופך לחיה כלשהי, ואת זה כמובן תגלו בספר.

אהבתי את הספר כי הוא מאוד הצחיק אותי, בעיקר האיורים המשוגעים שמלווים את הסיפור כמו למשל אבא של צ'רלי מכוסה בקקי של קרנף (שבעמוד 221, למקרה שמעניין אתכם). הכתיבה ממש טובה לדעתי והקריאה זרמה לי בקלות. סיימתי את הספר תוך שבוע.

דילן הזכיר לי ילד בכיתה, שגם הוא מציק כל הזמן לילדים. וגם אני מתייעץ עם החברים הכי טובים שלי איך לעצור אותו. אני מקווה שאמצע דרך.

הספר לימד אותי איך להיעזר בחברים על מנת לפתור בעיות שקשה לפתור לבד.

אהבתי וצחקתי המון.

אני חושב שהספר מתאים לכל מי שרוצה לצחוק, ולא משנה בן כמה הוא.


דירוג הקואלית:

(חמש קואלות מתוך חמש)


פינת העטיפה:

העטיפה בצבע כתום. באמצע מופיע איור של צ'רלי עם רגלי תרנגולת והמילה "תרנגולת" מסומנת במין תרנגולת גומי כזו וזה מאוד מצחיק. העטיפה לא כל כך קשורה למה שכתוב בספר, אבל את זה תצטרכו לגלות לבד. בחלק האחורי של הכריכה אנחנו רואים איורים של החברים של צ'רלי ושל דילן. אהבתי מאוד את העטיפה ואת האיורים שיש בתוך הספר.


תגובה אחת על “צ'רלי הופך לתרנגולת / סם קופלנד

  1. אני עכשיו קוראת ומקריאה את הספר לילדי, הזמן לפני השינה הפך למלא צחוק והנאה. תודה רבה לקואלה ולעומר על ההמלצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *