רק בישראל

הספר הזה הגיע אלי בדיוק בזמן. אני אמא לילד נמרץ בן שש וקצת ועמדו לפני כמה ימי חופש והחששות הרגילות הנלוות אליהם – איך לשעשע את הילד בזמן הזה. לא רציתי שכל החופש יבהה כמו זומבי בטלוויזיה או לחילופין ישחק עם בן הדוד שלו ב"קלאש רויאל". שלא תבינו אותי לא נכון, אני לגמרי בעד טכנולוגיה, ואני גם חושבת שיש הרבה דברים טובים שהיא תורמת לדור הזה. יחד עם זאת, אין תחליף לקריאה בספר או למשחקים יותר מסורתיים כמו משחקי קופסא, ציור או יצירה. הכל שאלה של מינון.

יש לי ילד סקרן, שמאוד אוהב אתגרים. כשהגיע הספר לראשונה הוא עיין בו והניח בצד. יום או יומיים אחרי זה, הסברתי לו מה המטרה. פה התחילו כמה שעות של כיף ואתגר.

זוכרים את "איפה אפי?", אז העיקרון הוא זהה, רק שהתפאורה ישראלית לגמרי. רחלי שלו איירה איורים מרהיבים ומלאים בפרטים שאפשר להתבונן בהם שעות ועדיין למצוא בכל פעם משהו חדש. בתחילת הספר ישנה כפולת עמודים אשר מראה את הדמויות אותן יש לחפש בכל איור. בין הדמויות האלה אפשר למצוא את בליל התרבויות אשר יש בארץ – חיילת, קיבוצניק, משפחה בדואית, משפחה של רב ורבנית, שלישיית נזירות, חסידים ברסלבים, תיירים ואתיופים ואפילו הרצל אחד.

לאחר מכן, כל כפולת עמודים נוספת היא איור בפני עצמו, כל פעם במקום אחר – פעם אחת בעיר, פעם במרחבים הפתוחים, בים המלח ואפילו השוק והעיר העתיקה. זה אולי נראה לכם פשוט, אבל אני יכולה להבטיח לכם – שני זוגות עיניים (שלי ושל הילד) לא תמיד הספיקו בשביל למצוא את כל הדמויות. בכל איור הן קצת שונות באופן העמידה שלהן או מה שהן מחזיקות בידיים.

ישנם חמישה איורים גדולים שכאלה ואחריהם אותם האיורים, רק בשחור לבן, על מנת שאפשר יהיה לצבוע אותם להנאתנו.

היה לנו אחלה זמן איכות בזכות הספר הזה. אם אתם עומדים לפני טיול או טיסה וחושבים על דרך להעסיק את הקטנטנים – זה הפתרון בשבילכם. או בכלל, אם הילדים, בדיוק כמו זה שלי, אוהבים אתגרים, תעלומות ולמצוא דברים – זה מושלם.

הדבר היחיד שלא טוב בספר הזה הוא, שהוא נגמר מהר מידי. חמישה איורים זה פשוט לא מספיק…
אם יהיה ספר המשך או תתחיל פה סדרה, אני בהחלט אשמח לראות הרבה יותר איורים בהם, שיספקו עוד שעות על גבי שעות של חיפושים והנאה.

מומלץ בחום לכל החפשנים הצעירים.


דירוג הקואלית:

(ארבע קואלות מתוך חמש – קואלה אחת ירדה רק בגלל כמות האיורים)


פינת העטיפה:

טוב, אין פה יותר מידי מה לנתח – העטיפה היא חלק מכפולת איורים הנמצאת בתוך הספר של השוק והעיר העתיקה וזה בהחלט נותן מושג על מה שמחכה לכם בפנים.


תגובה אחת על “רק בישראל, ספר החיפושים הגדול / רחלי שלו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *