Blacktop Wasteland

הסיפור שלפנינו מתרחש בארה"ב, מחוז רד היל, וירג'יניה.
בורגרד (הידוע בכינוי באג) הוא אפרו אמריקאי, מכונאי ונהג בחסד ומנהל מוסך יחד עם חברו הטוב מילדות קלוין. הוא נשוי לקיה כמעט 15 שנים, אב לאריאל, שנולדה ממערכת יחסים קודמת, כשהיה בן 17, ודארן (בן 10 בערך) וג'אבון בן ה-12. הוא פושע לשעבר שהחליט לדבוק בחיים החוקיים. אביו גם היה פושע שבסופו של דבר נטש אותו ואת אימו ואף אחד לא יודע מה עלה בגורלו. כנראה מת איפשהו. במעט שהיה בחייו של באג השפיע עליו רבות ובאג עושה לו גלוריפיקציה כל הזמן.

באג נקלע למצב שהוא לחוץ בכסף, הוא בקושי מצליח לשלם את המשכנתא ועלול לאבד את הבית והמוסך. בסצנה הפותחת הוא מגיע למרוץ מכוניות לא חוקי עם מכונית הדאסטר שירש מאביו על מנת להרוויח קצת כסף. זה לא ממש מצליח והוא מיואש.
מתחרים פתחו מוסך נוסף בעיר והם זולים יותר ולבנים יותר, אז כמות העבודה במוסך פחתה באופן משמעותי.

הוא מקבל הצעה מנוכל מפוקפק מהעבר להיות נהג בשוד יהלומים בחנות תכשיטים. יש לרוני מידע פנימי ממישהי שעובדת שם. באג אמנם הבטיח לקיה שלעולם לא יחזור לעולם הפשע, אבל מרגיש שאין לו ברירה ושאם הכל יהיה מתוכנן כמו שצריך – זה יעבוד.
השוד מסתבך ואם זה לא מספיק – מסתבר שהחנות שייכת לגנגסטר אחר והוא מאוד כועס עכשיו.
עכשיו באמת הכל מסתבך כי לך תמחק חוב מול גנגסטנר מטורף.

יש לציין שזו פעם ראשונה שאני קוראת ספר פעולה פר אקסלנס.
לא הייתי מגדירה את זה כמתח, על אף שהוא בהחלט קיים. הכל מאוד ברור, מי טוב ומי רע, מי רוצח את מי, אין פה תעלומה. מה שכן יש פה זה המון אקשן שמתחיל כמעט מההתחלה. יש שני מרדפים רציניים שבשניהם הרגשתי כאילו אני בתוך סרט, כולל דפיקות לב ואדרנלין. אפילו שיש פירוט רב על סוגי רכבים, חלקי מכוניות ואיך בדיוק באג מבצע סיבוב של 180 מעלות בעזרת השילוב של גז-ברקס-קלאץ' – זה לא הפריע לי.
הקצב היה מושלם עבורי.

הספר מאוד אלים וכולל כמה תיאורים גרפיים מפורטים, אז לא לבעלי קיבה רגישה.
כמעט כל הדמויות מדברות במין סלנג אפרו אמריקאי שבהתחלה נראה כמו שגיאות – זה לא, פשוט ככה הם מדברים. מהר מאוד מתאפסים על השפה ומבינים למה התכוון המשורר.
הדמות של באג מתפתחת עם העלילה ומגיעה להרבה תובנות, הוא קצת 'מענטש' כזה, שיודע מצד אחד את ההבדל בין טוב לרע, ויחד עם זאת הדבר הכי חשוב לו זה לדאוג למשפחה שלו. מה יהיה המחיר של זה?

ממליצה בחום!

לינק לספר בחנויות האונליין השונות:

בוק דיפוזיטורי

אמזון


דירוג הקואלית:

(חמש קואלות מתוך חמש)


פינת העטיפה:

על הכריכה רואים חלק מרכב ישן, אני לא יודעת אם אכן מדובר במכונית דאסטר כמו שמצוין בספר, אבל האוירה הכללית בהחלט עוברת כי זו נראית מכונית ישנה וקלאסית. לפי מה שאני מבינה הצילום הזה נלקח מתוך מכונית נוספת שעומדת לידה (רואים את החלק הפנימי של דלת הנהג ומראה צידית). במראה משתקפת דמות של בחור אפרו אמריקאי, דומה מאוד לאיך שדמיינתי לי את באג. אצלי בראש הוא היה קצת יותר מבוגר וחרוש קמטים שנפתולי החיים חרשו בפניו.
משהו בתמונה מעביר את מזג האויר – נראה שמאוד חם שם והגוונים הדהויים משהו גורמים לאימג' להראות כזה 'של פעם'. אהבתי ומתאים מאוד לספר.
נתקלתי בעוד כמה עטיפות לספר, בכולן הכביש הוא העיקר, באחת מהן יש רק כביש בשחור לבן מה שנותן להכל תחושת ספר מתח מקריפ שלדעתי פחות מתאים כאן.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *